Župnik

Dragi župljani!

Duhovnik sem postal zaradi Boga, ki me je poklical in zaradi ljudi, ki potrebujejo glasnike Božje ljubezni. Trudim se po svojih najboljših močeh delovati po svoji vesti in po Božjem evangeliju. Moje novomašno geslo je: »Vsem sem postal vse.« (Prim 1 Kor 9, 22); Nadaljevanje svetopisemske vrstice pa se glasi: »da bi jih nekaj zagotovo rešil.« Upam, da bo moj zgled koga prepričal.

Želim vam veliko Božjega blagoslova in lep dan!
Igor Jereb, žpk

Župnik Igor Jereb se je rodil 18. marca 1976 v Kranju. Po osnovni šoli v Stražišču pri Kranju je obiskoval gimnazijo v Kranju in kasneje zaključil študij na Teološki fakulteti UL. Od leta 2001 deluje kot duhovnik. Bil je kaplan v Škofji Loki, na Jesenicah in pri Sv. Križu nad Jesenicami, nato je bil 12 let župnik v Žireh in enak čas tudi direktor privatnega vrtca s koncesijo Vrtec pri Sv. Ani – Žiri. Med župnikovanjem v Žireh je pet let soupravljal tudi župnijo Vrh Sv. Trije Kralji. Bil je tudi prodekan in dekan Škofjeloške dekanije. 1. 8. 2017 je bil imenovan za župnika v Besnici pri Kranju, kjer deluje še sedaj.

Župnik Igor z mamo