23. nedelja med letom – 4.9.2022

23. nedelja med letom - 4.9.2022

3.9. SB ob 19:00 za zdravje DAROVANJE
4.9. ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE-ob 9:00 (++ Anica in Ivan Okorn, v zahvalo in priprošnjo za zdravje)* DAROVANJE-sv. maša bo zunaj;
5.9. ob 19:00 + Jože Knific (Blažčeve), po namenu (D)
6.9. ob 7:00 za farane
7.9. ob 18:30 molitev in češčenje Najsvetejšega; ob 19:00 + Marjan Vovk (sosede)
8.9. MARIJINO ROJSTVO ob 19:00 (++ Korlnovi, ++ Švab Viktorija in Ivanka)*
9.9. ob 19:00 (++ Šemnovi, + Marija Cmrečnjak, obl.)*
10.9. ZARADI ROMANJA OZ. IZLETA PEVCEV SV. MAŠE DOMA NE BO
11.9. ob 7:00 za farane
11.9. ob 10:00 ++ Obedovi

Hvala za današnje darove ob darovanju.

V ponedeljek začenjamo verouk po urniku. Prosimo, da so otroci ob prihodu točni in da imajo s seboj vse veroučne knjige in zvezke ter tudi copate.

Naslednjo soboto se bo žagalo drva na pravo mero za kurjenje in zlagalo v obeh drvarnicah. Če bi kdo želel pomagati, naj pokliče ključarja Mirota Udirja iz Spodnje Besnice. Hvala za pomoč.

Vabimo k prijavi na romanje:

Izlet oziroma romanje MePZ sv. Tilna Besnica 10. september 2022
Odhod ob 6.45 iz Besnice – parkirišče ob župnišču
Program romanja oz. izleta obsega:

• ogled Žičke kartuzije
  • ogled dvojne cerkve v Zrečah in sicer, starodobne cerkve sv. Egidija iz 11. stoletja in moderne cerkve Vstalega Zveličarja iz leta 1988.
  • Sveta maša v cerkvi Jezusove spremenitve na gori na Rogli – cerkev stoji na višini 1520 m in je druga najvišje ležeča cerkev v Sloveniji z zanimivo arhitekturo in notranjostjo.
  • Sprehod po enkratni mostni in stolpni konstrukciji med krošnjami dreves do višine 37 m.
  • kosilo v gostišču Gorska reka

Povratek domov do 20. ure
Cena romanja je € 40 in vsebuje vstopnine, prevoz in kosilo;
Za malico poskrbi vsak sam.
Če bi se kdo želel pridružiti naj se prijavi zborovodju MePZ sv. Tilna Janezu Fabijanu na voljo je še 8 prostih mest

Lahko naročate svete maše za mesec oktober.

LAHKO DARUJETE ZA CERKVENE POTREBE (preko trr, osebno, v cerkvi). Hvala za vsak vaš dar.

Nove podatke za naprej bom objavil najkasneje v soboto, 10.9., čez dan.